Blog Açmanın Önemi

Dünya genelinde yapılan araştırmalar neticesinde internet kullanıcılarının %77’lik gibi büyük bir kısmının blog okudukları tespit edilmiştir. Aynı zamanda bu kullanıcıların internette geçirmiş oldukları zamanın %23’lük kısmını da blog okuyarak geçirdikleri biliniyor.

Bu veriler ile yola çıkarak çağımızın internet çağı olması olası tüm işlemlerin internet üzerinden yapılır hale gelmesi ile birlikte şirket ve firmalara gün doğdu. Çünkü internet sayesinde tüm dünyaya hitap eden bir ticaretin adımını atar hale geldiler. Bu sayede şirket ve firmalar ticari hacimlerini günden güne artırarak aynı zamanda şirket ve firma giderlerini de en aza indirmeyi başarabiliyorlar.

İnternetin “dünya içinde dünya” olduğu düşünülürse bu dünyanın şirket ve firmalar için önemli, olmasını sağlayan en önemli etkenin de blog olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ticari anlamda yeni içeriklerin keşfedilmesi ve bunların blog sayfaları ile desteklenmesi markaların kurumsal anlamda büyük bir adım atmasını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Ancak sosyal medya diğer alanlarda var olan bazı markalar söz konusu içerik olduğunda neden bu kulvarda da var olunması gerektiğinin önemini kavrayamayabiliyorlar. Ancak blog konusunda farklı bir alanda var olan markaların başarısını gördüklerinde blog açmanın faydaları konusunda bizzat tecrübe sahibi oluyorlar. Ancak kabul edilen bir gerçek var ki şirket ve markalar kendi sektörlerinde kendi içerik sayfalarını açarak ürün ve hizmetlerini doğru yöntemler ile tanıtımını yaparak sektörlerinde öncü konuma geliyorlar.

Blog Açmak Para Kazandırır

Sadece ufak bir blogla başlayıp, kısa sürede çok güzel paralar kazanaların olduğunu biliyoruz. Hayatımızdaki temel mantık “Birileri başarabiliyorsa biz de başarabiliriz” ilkesinden yola çıkarsak, siz neden bunu başarmayasınız?

 

Blog Açmanın Olumlu Getirileri

Bloglar seo hizmetlerinin temel taşlarını oluşturuyor. Tüm arama motorları faydalı ve değerli içerikleri kullanıcılarına sunmayı sever. Bu nedenle seo hizmetlerinde bloğun oldukça büyük önemi vardır. Blog içinde bir ürün ya da hizmetin tanıtım ve reklamını içeren bir içerek arama motorlarında çok daha kolay bir şekilde internet kullanıcısının karşısına çıkarılıyor. Bu özelliklerin bilinmesi ve uygulanması ile birlikte şirket ve firmalar kendileri için hazırlanan tanıtı sayfaları sayesinde çok daha popüler hale gelebiliyorlar.

Blog açmanın bir başka faydası da sayfanın açılması ileri düzeyde bir bilgi ve tasarım işlemleri gerektirmemesi. Birçok internet sayfası blogların nasıl açılacağı konusunda meraklılarına detaylı bilgiler sunuyor. Hazırlanışı ve sunumunun zahmetsiz olması da içerik sayfaları konusunda şirket ve firmalar ile kişisel kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Blog platformlarından olan WordPress ve hubspot en tanınan ve en çok kullanılan içerik yazılımları olarak biliniyor. Bu sayfalar için yapılan araştırmalar neticesinde varılan sonuçlar göz önüne alındığında işletmelerin %60 gibi yüksek oranda sadık müşterilerinin olduğu sonucuna varılıyor. Bu sayfalar aynı zamanda markaların tüm dünyaya karşı sesi, resmi ve reklamı oluyor.

Özellikle içerik sayfaları şirket ve firmaların kurumsal adım atmaları açısından büyük bir önem sahip olması bu gerçeği doğruluyor. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı ve reklam konusunda ve ürünler ile ilgili detaylı bilgilerin sunulduğu ve aynı zamanda öznel bilgilerin yer aldığı sayfalar olmasından dolayı detaylı bilgiler elde etmek için önemli mecralar olarak biliniyor.

Bloglar ile Fikir Önderi Olunabiliyor

İçerik sayfaları serbest yazım, tanıtım ve öznel ifadelerin yer aldığı sayfalar olmasından dolayı daha samimi ve daha gerçekçi bilgiler vermeleri açısından hem şirket ve firmaların hem de sayfayı ziyaret eden ziyaretçiler için büyük kolaylıklar ve pratik çözümler sunuyor.

Böyle bir sayfa sayfa sahiplerinin fikir önderi olmasını, farklı fikirler üretmesini, sayfaların daha fazla ziyaret edilmesi için farklı tasarım ve içeriklere yer vermesi konusunda teşvik unsuru olduğundan kişilerin fikirsel anlamda da gelişim göstermelerini sağlıyor.

Birçok sayfada olmayan, ilk kez paylaşılacak bilgilerin samimi bir dil ile ifade edilmesi hem okuyucuların hem de sayfa sahiplerinin ilgisini çeken bir durum olduğundan, içerik sayfaları sayfa sahipleri ve ziyaretçileri tarafından ilgi ile karşılanıyor.

Şirket ve Markaların Evrenselliği

Birçok şirket ve firma kurulurken mütevazi bir yapı ile kuruluyor. Ticari hacimleri yükseldikçe şirketlerin bakış açıları değişiyor. Bu sayfalar sayesinde şirket ve firmaların kabuklarından çıkarak dünya genelinde var olan bir yapı haline gelmelerini sağlıyor.

Dar çevreden çok daha geniş bir çevreye geçişi hızlandıran bu sayfalar sayesinde bu gelişim çok kısa süre içerisinde gerçekleşiyor. Bu gelişim de içerik üretmek ile eş değer olduğundan içerik sayfası sahipleri aynı zamanda içerik üretici konumuna gelerek bu konuda uzmanlaşıyorlar.

Online ticarette blogların etkinliği

Aslında online ticaretin çok büyük bir kısmı minik minik bloglar sayesinde gerçekleşiyor.

Blog Sayfaları En Etkili Reklam Yöntemleri

Son zamanlarda yapılan araştırmalar neticesinde varılan yargılara göre standart reklamların artık tüketiciler tarafından ilgi ile takip edilmediği ve reklamların şirket ve firmalara getirisinin günden güne düştüğünü gösteriyor. Ancak blog sayfaları ise düşen reklam popülerliğini üstlenerek şirket ve firmalar için yeni reklam alanları haline gelmiş durumda. Bu nedenle ürünlerin ve hizmetlerin göz önünde tutulması, satış ve sipariş işlemlerindeki sayının artışı bu sayfaların faydalarından kaynaklanıyor.

Bunun ana nedeni bu sayfaların düzenli bir şekilde yazım içermesi ve düzenli bir şekilde yayımlanma sürecine sahip olmasıdır. Aynı zamanda bu sayfaların samimi içerikler ile donatılmış olması ziyaretçiler nezdinde güven kazanılmasını da sağlıyor. Böylelikle itibar ile ilgili konularda şirket ve firmalar ziyaretçilerin gözünde artı puan alarak daha da popülerleşiyorlar.

Düşük Maliyet ile Büyük Hedefler

İçerik sayfası açmanın bir diğer ve en önemli avantajlarından birisi de yapılışından yayınlanmasına kadar yapılan işlemlerde gider olarak gösterilen masrafların çok düşük olmasıdır. Bu sayfalara sahip olmak için büyük masraflar yapmaya gerek kalmadan büyük hedeflere giden yolda tüm kapıları açıyor. Bu aynı zamanda şirket ve firmaların ürün ve hizmetleri ile ilgili büyük reklam bütçeleri ayırmasını engelleyerek şirket ve firmaların bütçe anlamında büyük tasarruflar yapmasına olanak sağlıyor.

Özellikle tüketim toplumu ve finansal sıkıntıların çağımızın bir gerçeği olduğu göz önünde bulundurulursa şirket ve firmaların ayakta kalması için finansal güçlerinin yüksek olması gerekiyor. Bu sayfalar sayesinde reklam ve tanıtım ile pazarlama ve sipariş unsurları az maliyetle çok yüksek getiriler elde etmesini sağlıyor.

Sayfa sahipleri bu sayfalar aracılığı ile kullanıcılarını da yakından tanıma fırsatı yakalayabiliyorlar. Aynı zamanda sayfa istatistik bilgileri ile hangi konunun ve içeriğin ne derecede takip edildiği ve ilgi gördüğü konusunda kesin veriler elde ederek sayfanın gelişimi konusunda nasıl bir paylaşım içerisinde olmak gerektiği konusunda da fikir sahibi olunmasını sağlıyor. Sayfanın ölçümlenmesi sayfanın kalitesinin geri dönüşümü açısından sayfa sahiplerine kesin bilgiler veriyor.

Şirket ve firmaların varlığının en kolay bir şekilde hissettirilmesine yardımcı olması ve bu konuda pratik çözümler sunması açısından yararları yadsınamayacak kadar fazladır. Son yıllarda şirket ve firmaların haricinde kişisel içerik sayfası kullanıcılarının sayısında da artış gözlemleniyor.

İnternet kullanıcıları ilgi alanları konusunda kendi fikir ve çalışmalarını çok daha geniş çevrelere bu sayede ulaştırabiliyor aynı zamanda ünlü bir blogger olma yolunda da dev bir adım atmış oluyor. İçerik sayfası nasıl olmalıdır konusunda araştırma yapan birçok internet kullanıcısı mevcut. Alacakları küçük bir bilgi ile bu sayfaları açmak ve hizmete sunmak oldukça kolay oluyor. Bu konuda internet ortamında bilgi veren birçok internet sayfası bulunarak kullanıcıların bu konuda bilgi sahibi olması sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir